Grand Union Canal Half Marathon

Next Race: 01/11/2020 + 7 others

Autumn Results


10/11/2019, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 Stuart Macdougall Male Fulham Running Club 01:19:42 --
2 Matthew Woodman Male Stafford Harriers 01:21:07 --
3 Will Frost Male Watford Joggers 01:21:12 Claimed
4 Dan Jones Male Dan Jones 01:24:34 --
5 Andrew Greenwood Male Serpentine Rc 01:25:57 --
6 Joel Woods Male 01:26:06 --
7 Matthew Wheat Male 01:26:20 --
8 Douglas Hodgkinson Male 01:26:48 --
9 Charles Gray Male 01:27:28 --
10 Louis Montfort Male Newham and Essex Beagles AC 01:28:04 --
11 Sean McLoughlin Male Watford Joggers 01:28:16 --
12 Bradley Hayden Male 01:29:16 --
12 Ryan McDonald Male 01:29:16 --
14 Sarah Flanagan Female 01:30:53 --
15 Robert Jones Male 01:30:59 --
16 Romain Mosimann Male 01:31:16 --
17 John Bishop Male 01:31:54 --
18 Áine Murphy Female 01:32:29 --
19 Michael Dobson Male Lonely Goat Running Club 01:32:50 --
20 David Gillbe Male 01:33:42 --
21 Damien Spratt Male Serpentine Running and Athletics Club 01:33:43 --
23 Declan Mullins Male 01:33:58 --
24 Isobel Rea Female West4Harriers 01:34:01 --
29 Matt Ridley Male 01:35:04 --
30 Matt Kerin Male 01:35:05 --
31 Mark Garrett Male 01:35:26 --
32 Jez Stockdale Male 01:35:51 --
34 James Hipkin Male 01:36:19 --
35 Oliver Morgan Male 01:36:48 --
36 Tom Morgan Male 01:36:56 --
38 Gareth Brown Male 01:37:25 --
39 Susannah Weiland Female Fulham RC 01:37:54 --
40 Anthony Jacobson Male 01:38:00 --
41 Stuart Rees Male Clapham Chasers 01:38:22 --
42 Richard Goodwin Male 01:38:29 --
44 James Salmon Male 01:38:44 --
46 James Lewis Male 01:39:10 --
47 Jonathan Bucks Male 01:39:16 --
48 Adrian Ko Male 01:39:26 --
49 Stella-Maria Samm Female 01:39:36 --
50 Navpreet Singh Male Watford Joggers 01:39:47 --
51 Leigh Clarke Male 01:39:59 --
52 Spencer Harding Male 01:40:06 --
53 Paul Gordon Male 01:40:15 --
54 George Bettley Male 01:40:37 --
55 Tom Walker Male 01:41:08 --
56 Scott Smith Male 01:41:33 --
57 Steven Maiden Male 01:41:43 --
58 Tom Hall Male 01:41:58 --
59 Danny Broderick Male Watford Joggers 01:42:08 --
60 Joe Baxter Male 01:42:18 --
62 Hannah Pearse Female Harpenden Arrows 01:42:32 --
63 Angus McGeoch Male 01:42:54 --
64 Douglas Hunt Male 01:43:23 --
65 Marco Gastaut Male 01:43:24 --
66 Natalie Lightman Female Watford Joggers 01:43:27 --
67 Dan Louw Male Run Through 01:43:30 --
69 Steve Cowls Male Headington RR 01:43:57 --
70 Mike Babb Male 01:44:01 --
71 Andy Bain Male Serpentine Running and Athletics Club 01:44:26 --
72 Rhys Jenkins Male 01:44:28 --
73 Chris Woodward Male 01:44:30 --
74 Thomas Seal Male 01:44:31 --
75 Daniel Cane Male 01:44:33 --
77 Francesca Moody Female 01:44:40 --
78 Kate Lumetta Female 01:44:42 --
78 Sally McDougall Female 01:44:42 --
80 Helen Hawke Female 01:45:05 --
81 Jonathan Arrowsmith Male 01:45:07 --
82 Sarah Whittaker-Axon Female Serpentine Running and Athletics Club 01:45:35 --
83 Celia Young Female 01:46:09 --
84 Duncan Morris Male Harwell Harriers 01:46:11 --
85 Kirit Ladva Male 01:46:20 --
86 Michael Holmes Male 01:46:36 --
87 David Pym Male leighton fun runners 01:46:44 --
88 Jamie Parkins Male 01:47:00 --
89 Steve Thursfield Male 01:47:18 --
90 Patrick Hennigan Male 01:47:34 --
91 Tom Clarke Male 01:47:36 --
92 Lorna West Female 01:47:44 --
93 Andrew Clower Male runswithbeer1960@sbcglobal.net 01:47:53 --
94 Paul Hogan Male None 01:48:31 --
95 Kevin Byrne Male headington road runners 01:48:42 --
96 Chris Dallard Male 01:48:54 --
97 Barry Knowles Male 01:49:05 --
98 Jane Leech Female 01:49:09 --
99 Adrian Smith Male 01:49:10 --
100 Andy Gallagher Male 01:49:18 --
101 David Haynes Male 01:49:22 --
102 Aidan McLucas Male 01:49:28 --
103 Rhodri Phillips Male 01:49:51 --
104 Neil Marcus Male 01:50:00 --
105 Minoru Iwamura Male 01:50:05 --
106 David Rowles Male 01:50:10 --
107 Aneta Neumann Female Ealing Southall & Middlesex AC 01:50:17 --
109 Oswin Baker Male 01:50:27 --
110 Stephen Bourke Male 01:50:28 --
111 Alexander Kowalski Male 01:50:36 Claimed
111 Alicja Szych Female 01:50:36 --
113 Brendan KENNY Male 01:50:42 --
115 Julian Orgill Male 01:51:03 --
116 Keith Stevenson Male 01:51:13 --
117 Kamaljeet Gill Male Andrew Marr-Athon 01:51:14 --
118 Mike Ingram Male 01:51:17 --
119 Julian Tranter Male Headington RR 01:51:21 --
120 Andrew Evans Male 01:51:23 --
121 Andrew Bracey Male Harpenden Arrows 01:51:26 --
122 Ross Crook Male 01:51:28 --
123 Keith Foley Male Harrow AC 01:51:45 --
124 Elinor Giles Female 01:51:51 --
125 Andrew Shailer-Smith Male 01:51:52 --
126 Rachel Spires Female 01:51:56 --
127 Mohamed Alowainati Male Emirates running Club 01:51:57 --
128 Jonathan Brooks-martin Male 01:52:07 --
129 Bob Irwin Male 01:52:23 --
130 James Dunstone Male 01:52:26 --
130 Ronnie Pullen Male 01:52:26 --
132 Livia Baksa Female Fordy Runs 01:52:27 --
133 Emma Barraclough Female 01:52:36 --
134 Mark Barker Male Thame Runners 01:53:06 --
135 David Shipton Male 01:53:10 --
136 Robert Day Male 01:53:12 --
137 Stephen Hamshere Male GoodGym 01:53:23 --
138 David Simpson Male 01:53:37 --
139 Andrew Smith Male 01:53:43 --
140 Lyndsey Boulter Female 01:53:51 --
142 Andrew Powell Male 01:53:59 --
143 Kasia Turecka Female 01:54:01 --
144 Sara Lomax Female 01:54:02 --
145 Bronwyn Hall Female 01:54:08 --
146 Dermott Moran Male ukrunchat 01:54:10 --
147 Miss Harandy Female 01:54:11 --
148 Robert Kipling Male Ealing Eagles Running Club 01:54:16 --
149 Sarah Knight Female daniel knight 01:54:18 --
150 Katie Atkinson Female 01:54:20 --
151 Nicholas Bear Male 01:54:23 --
152 Mark Marfe Male None 01:54:34 --
153 Anushika Brogan Female 01:54:40 --
153 Nicky Edwards Female 01:54:40 --
155 Wendy Petersen Female 01:54:45 --
156 Barry Winslade Male 01:54:53 --
157 Chris Hills Male 01:55:00 Claimed
158 Matt Birch Male 01:55:04 --
159 Giulia Bartalucci Female 01:55:09 --
160 Hannah Locke Female 01:55:17 --
161 Harminder Dhanjal Male 01:55:18 --
162 Carl Pettitt Male 01:55:19 --
164 Stephen Cook Male Bluebells Running Club 01:56:11 --
165 Julie Howes Female 01:56:17 --
166 Patrick Lax Male 01:56:20 --
167 Michael Evans Male 01:56:21 --
168 Neil Robinson Male Fairland Valley Spartans 01:56:25 --
169 Christopher Lam Male 01:56:30 Claimed
170 Peter Cross Male Belgrave Harriers 01:56:36 --
171 Ahmed ElZayady Male 01:56:38 --
172 Stephanie Dempsey Female 01:56:41 --
173 Nikita Guzenko Male 01:56:49 --
174 Jen Murphy Female 01:57:02 --
175 Chris Booker Male 01:57:07 --
175 Mark Goodman Male 01:57:07 --
177 Anthony Chaimowitz Male 01:57:11 --
179 Yoko Gonourie Female 01:57:32 --
180 Nicholas Klevmark Male 01:57:43 --
181 Sheena Fowler Female 01:57:57 --
182 James Clare Male 01:58:09 --
183 Carla Khouri Female vegan runners UK 01:58:32 --
184 Danielle King Female 01:58:43 --
185 Phil Rushby Male Ranalagh harriers 01:58:46 --
186 Greg Kendall Male 01:58:53 --
186 Fiona Kendall Female 01:58:53 --
188 Penny Edwards Female Norwich road runners 01:58:55 --
189 Mike Furlough Male 01:59:04 Claimed
190 Peter Hickey Male 01:59:07 --
190 Debbie Bowen Female 01:59:07 --
192 Andrew Davy Male 01:59:11 --
193 Manveer Dhillon Male 01:59:27 --
194 Stuart Harrison Male 01:59:28 --
196 Wim Raemaekers Male 01:59:44 --
197 Prabina Talary Female 01:59:48 --
198 Wendy Munro Non binary Cairngorm Runners 01:59:49 --
200 Maria Mendez Female 01:59:51 --
202 Lianne Flynn Female Petts Wood Runners 02:00:01 --
203 Fergus Moran Male UKRunChat Running Club 02:00:31 --
204 Emma Robinson Female 02:00:34 --
205 Dorottya Norton Female 02:00:39 --
206 Stuart Collyer Male 02:00:47 --
207 Gary Lamb Male 02:00:49 --
208 Imran Ali Male Sphinx AC 02:00:53 --
209 Oliver Taylor Male 02:01:01 --
210 Katherine Horan Female 02:01:04 --
211 Sarah Brooks Female 02:01:09 Claimed
212 D UPCRAFT Male Ealing eagles 02:01:23 --
213 Simon Hazel Male London Heathside AC 02:01:53 --
214 Imke Siegerist Female 02:01:59 --
215 Darryl Conley Male 02:02:11 --
216 Marianne Gibson Female London Heathside AC 02:02:12 --
217 Kate Day Female reading joggers 02:02:18 --
218 Vidhyasagar Balakrishnan Male 02:02:23 --
219 Fennel Letts Female 02:02:27 Claimed
220 Gracie Bolluyt Female 02:02:30 --
221 Ben Hinton Male 02:02:32 --
222 EMILY BISHOP Female 02:02:35 --
223 NM Brancaccio Male 02:02:41 --
223 FERDOUS SHAHABUDDIN Male 02:02:41 --
226 Edward Low Male 02:02:47 --
227 Leah Adamson Female 02:03:02 --
228 George Kafatos Male 02:03:08 --
229 Charlotte Jones Female 02:03:30 --
230 Rose Wu Female 02:03:34 --
231 Vladimir Nex Male 02:03:37 --
232 Matthew Nash Male 02:03:41 --
234 Jessica Carter Female 02:04:05 --
235 Andy Butler Male Bearbrook RC 02:04:07 --
236 Claire Miller Female 02:04:21 --
237 Andrew Deaton Male 02:04:41 --
238 Gary Withers Male Stevenage striders 02:04:43 --
238 Attila Raczkevy Male 02:04:43 --
240 Mansoria Larchet Female 02:04:47 --
241 Emma Holder Female 02:05:31 Claimed
242 Shea Clenaghan Male 02:05:33 --
243 Dan Corbett Male 02:05:34 --
244 Alex Moffat Male 02:05:38 --
245 Murray Roussel Male 02:05:45 --
246 Ben Moynihan Male 02:05:48 --
247 Andy Spires Male 02:06:04 Claimed
248 Bobby Abraham Male 02:06:09 --
248 Annalise Abraham Female 02:06:09 --
250 Jeff Prestridge Male Serpentine Running and Athletics Club 02:06:33 --
251 Sung Kim Male 02:06:38 --
252 Emma Hull Female 02:06:40 --
253 Emma Clementson Female 02:06:47 --
254 Tony Elias Male Tony Elias 02:06:50 --
255 Tim Bywater-Lees Male 02:06:55 --
256 Gayatri Prakash Female 02:07:01 --
257 Jo Pickles Female 02:07:10 --
259 Tonya Babb Female 02:07:14 Claimed
260 Aidan Harris Male 02:07:56 --
261 Hannah Grayson Female headington road runners 02:07:58 --
261 Andy Harbrow Male 02:07:58 --
263 Jolanta Stachowicz Female 02:08:34 --
264 George Bird Male 02:08:35 --
265 David Pearce Male 02:08:37 --
267 Allen Talbot Male Jellyfish Running 02:08:52 --
268 David Higham Male 02:08:53 --
269 James Short Male 02:08:55 --
269 Tom Gurney Male 02:08:55 --
271 Alexandra Kenison Female Watford Joggers 02:09:15 --
272 Summen Kashif Female 02:09:37 --
273 Aina Olsnes Female 02:09:41 --
274 Amrit Singh Male 02:09:46 --
275 JOHN SHEEHAN Male 02:10:09 --
276 Alexandra Compton Female 02:10:18 --
277 Anne Simmons Female 02:10:25 --
278 Stephen Hobbs Male Watford Joggers 02:10:49 --
279 Sue Hermsen Female 02:10:57 --
280 Kit Friend Male 02:11:25 --
281 Katherine Dewis Female reading joggers 02:11:27 --
282 Donal Hynes Male 02:11:51 --
283 Monika Rekosiewicz-Tokarz Female TKKF SOKOL 02:12:03 --
284 Matthew Kowalewski Male 02:12:12 Claimed
285 Elizabeth Laskar Female 02:12:26 --
286 Mark Blay Male 02:12:29 --
287 Janet Conneely Female 02:12:31 --
288 Jackie Denny Female 02:12:37 --
289 Catherine Gooch Female 02:12:43 --
290 Mariana Ivanova Female 02:13:09 --
291 Aggie Utrata Female 02:13:12 --
292 Sunny Sehgal Male 02:13:13 --
293 Natasha Whitham Female 02:13:16 --
293 Damian Whitham Male 02:13:16 --
295 Rebecca Reynolds Female 02:13:45 --
296 Emanuele Gerlando Male 02:13:53 --
297 Cornelius Flavin Male 02:14:14 --
298 Kevin Salter Male St. Albans Striders 02:14:21 --
299 Steve Durkin Male 02:14:26 --
300 Danya Long Female 02:14:27 --
301 Louise Taylor Female eton manor ac 02:14:45 --
302 Jason Andrews Male 02:14:47 --
303 Emma Franks Female Running sisters Maidenhead 02:14:59 --
305 Olivia Furber Female 02:15:02 --
305 Iain Hancock Male Team Harry Lime 02:15:02 --
307 Colin Mitchell Male bracknell forest runners 02:15:25 --
308 Ian Nunn Male 02:15:30 --
309 Claire Cheriyan Female 02:15:50 --
311 Toby Ingle Male 02:16:05 --
312 Chris Mumford Male 02:16:15 --
314 Bridey Sabin Female 02:16:27 --
315 Louise Rooney Female Ruislip Running club 02:16:38 --
316 Alison Anderson Female 02:16:39 --
318 Liza Rivers Female 02:17:03 --
319 Fiona Johnson Female 02:17:04 --
320 Sally Hanlon Female 02:17:17 --
321 Sheena Molony Female 02:17:41 --
322 Marina Roblett Female 02:17:42 Claimed
323 Kitty Hung Female Comets Road Running Club 02:18:15 --
324 Richard Flanders Male 02:18:31 --
325 Claire Pollard Female 02:18:35 --
326 Diana Weidlich Female 02:18:53 --
327 Sarah-jane Stephens Female St. Albans Striders 02:19:00 --
328 Clare Paredes Female 02:19:14 --
328 Ini Ekwo Male Lonely Goat RC 3795499 02:19:14 --
330 Ray Cooke Male Bedford Harriers 02:19:42 --
331 Hari Patel Male 02:20:00 --
332 Karis Thomas Female Gade Valley Harriers 02:20:10 --
332 Helen Terry Female Gade Valley Harriers 02:20:10 --
334 Saravanan Sivakumar Male Watford Joggers 02:20:52 Claimed
335 Monika Ferencz Female london city ac 02:21:03 --
336 Bill Horan Male 02:21:06 Claimed
337 Charlotte Willoughby Female 02:21:08 --
338 Nazib Mohammed Male 02:21:11 --
339 Caroline Redding Female 02:21:33 --
340 Jo Barratt Female 02:21:41 --
341 Terry Wintle Male 02:22:16 --
342 Tia Jarvis Female Medway Fit 02:22:18 --
343 Teresa Harris Female 02:22:39 --
344 Steve Giller Male 02:22:44 --
345 Alice Reicher Female 02:23:07 --
346 Jack Thornton Male 02:23:26 --
347 Maria Zota Female Edmonton Running Club 02:23:42 --
348 Eloise Nash Female GoodGym 02:23:50 --
349 Anya Murray Female 02:24:00 --
351 Nadia Abdullah Female 02:24:28 --
352 Matthew Robertson Male Lonely Goat Running Club 02:24:34 --
353 Carolina Vasilikou Female 02:24:47 --
354 Laura Payne Female 02:24:48 --
355 Carla Roberts Female 02:24:51 --
356 Hilary Insall Female 02:24:54 --
357 Simon Letts Male 02:25:08 Claimed
358 Lucia Jelley Female 02:25:11 --
360 Frank Barwise Male 02:25:43 --
362 Brian Huber Male 02:26:01 Claimed
363 Clare Canning Female 02:26:12 --
364 Emily Euden Female Lonely Goat R C 02:26:21 --
365 Nidhi Seth-Huber Female 02:26:45 --
366 Christy Hillman Female 02:26:55 --
367 Viv Wymer-Hoad Female 02:27:12 --
368 Oliver Hiscoe Male 02:27:14 --
369 Liza Thorpe Female 02:27:26 --
370 Shakil Akhtar Male 02:27:27 --
371 Sarah Riggott Female 02:27:30 --
371 Alicia Pym Female Redway Runners 02:27:30 --
374 Ruth Sanders Female 02:29:16 --
375 Usha Patel Female 02:29:27 --
376 Rachel Hancock Female 02:30:08 --
377 Helen Milner Female 02:30:26 --
378 Samantha Marcus Female 02:31:00 --
379 Emma Woodley Female 02:31:07 --
380 Jess Lonsdale Female 02:31:18 --
381 Victoria Hills Female 02:32:53 --
382 Sophie Powell Female 02:33:01 --
384 Paul Wilgoss Male 02:33:23 --
385 Leanne Hodson Female 02:33:40 --
386 Pippa Smith Female 02:33:42 --
387 Alice Franklin Female 02:34:03 --
388 Adrian Kenchington Male 02:34:21 --
389 Jemma Evans Female 02:35:39 --
390 Didier Cuny Male 02:35:54 --
391 Laura Powell Female 02:36:01 --
392 Ajay Gosai Male 02:36:14 --
393 Sue Hayward Female 02:37:51 --
394 Tiber Karadag Male 02:38:01 --
395 Navneet Madhray Female 02:38:06 --
397 Kamal Nasr Male 02:38:22 --
399 Andy Cook Male 02:39:42 --
400 Rebecca Smith Female 02:39:58 --
401 Mike Partridge Male 02:40:39 --
402 Irene Hills Female 02:41:03 --
403 Marjory Bluer Female Ricky running Sisters 02:41:12 --
404 Jim Knight Male 02:41:46 Claimed
405 Hilary Grant Female 02:42:03 --
406 John Walker Male 02:42:12 --
407 Peter Rooney Male 02:42:15 --
408 Chris Butcher Female 02:42:26 --
411 Chris Jones Male 02:43:17 --
414 Helen Parsons Female 02:45:02 --
416 Merry John Female 02:46:01 --
417 Gerry McDonald Male 02:46:07 --
418 Francesca Williams Female 02:46:14 --
419 John Shaw Male Hayes and harlington Roadrunners 02:46:27 --
420 Nanette Morgan Female Ricky running Sisters 02:46:37 --
421 David Levi Male 02:47:23 --
422 Kristian Burnett Male 02:47:32 --
424 John Fernandez Male Comets Road Running Club 02:48:37 Claimed
425 Kierin Brogan Male 02:49:48 --
426 Shaan Sharma Male 02:49:49 --
427 Roderick Thorne Male Edmonton RC 02:51:59 --
428 Jason Griffiths Male 02:55:49 --
429 Mridula Iyer Female Goodgym Race Team 02:59:28 --
430 Kelly Demello Female 03:04:50 Claimed
431 Selene Bhatia Female 03:04:53 --
432 Karen Hopkins Female Beginners2Runners 03:08:42 --
433 Jackie Wells Female 03:08:43 --
434 Annalise Inglis Female 03:11:45 --
436 Kate Knight Female reigate priory ac 03:12:05 --
437 Lauren Rose Female 03:20:00 --
438 Lucie Hoy Female 03:25:37 --
439 Catherine Reid Female Old Hatfield Ladies Running Club 03:38:22 Claimed