Frome Half Marathon, 10K, 5K & Family Fun Run

Next Race: 18/07/2021 + 3 others

Half Marathon Results


21/07/2019, 10:00
Position First Name Last Name Gender Club Time Action
1 James Bellward Male RAF Athletics 01:11:49 --
2 Adam Stokes Male Bristol & West 01:12:22 --
3 Jaymee Male 01:12:42 --
4 Dan Anderson Male Dursley Running Club 01:16:01 --
5 Liam Culliford Male Mendip running and triathlon club 01:19:08 --
6 Ryan Wheeler Male Frome Boxing & Fitness 01:19:29 --
7 Matt O'Keefe Male Mynyddwyr De Cymru 01:19:43 --
8 Richard Swindlehurst Male Poole AC 01:20:57 --
9 Mike Dooley Male Team Bath Athletics Club 01:21:52 --
10 John Reed Male Warminster RC 01:24:03 --
12 Jason Beaven Male St Mary's Calne Running & Triathlon Club 01:25:09 --
13 Alex Harris Male Devizes Running Club 01:25:35 --
14 Tom Patrick Male Bristol Up & Runners 01:25:43 --
15 Michael Tune Male swindon harriers 01:25:45 --
16 Thomas Henry Male Lliswerry Runners 01:26:20 --
17 Gary Boon Male Quantock Harriers 01:27:10 --
18 Daniel Stroud Male 01:27:15 --
21 Nicholas Roughan Male 01:27:36 --
22 Lee Stone Male 01:27:43 --
23 Jon Henderson Male 01:28:07 --
24 Jack Sprange Male 01:28:26 --
25 Andy Cox Male Frome running club 01:28:39 --
26 Helen Ibbotson Female Oxted runners 01:28:49 --
27 David Wright Male Team Zuffle Racing 01:29:03 --
28 Matthew Dalton Male Riviera Racers 01:29:06 --
29 Peter Webb Male 01:29:43 --
32 Will Mitchell Male 01:29:55 --
33 Jerry Shield Male Wimborne AC 01:30:44 --
34 Tom Ballard Male 01:30:46 --
35 Shaun Vanstone Male South West Road Runners 01:30:48 --
36 ADOLF KOPER Male 01:30:53 --
37 Peter Turner Male 01:31:02 --
38 Nathan Lomax-cooke Male Bristol & West AC 01:31:06 Claimed
39 Daniel Masters Male 01:31:15 --
40 Jim Arnall-Culliford Male Frome running club 01:31:18 --
41 Tom Hayward Male 01:31:20 --
42 Andy Dunn Male Bristol & West 01:31:21 --
43 Alex Lane Female 01:31:39 --
44 Sonny Locke Male Baffins Fit Club 01:31:47 --
45 Andy Maidment Male Devizes Running Club 01:31:53 --
47 Richard Parker Male 01:32:21 --
48 Chris Payne Male REP Runners 01:32:40 --
49 Nathan Jackson Male Exmouth Harriers AAC 01:32:44 --
50 Mark Blay Male 01:33:03 --
51 Vladimir Vaclavik Male 01:33:54 --
52 Em Jeacock Female Vegan Runners 01:34:02 --
53 Liam Baldwin Male 01:34:17 --
54 Jack Rose Male 01:34:18 --
55 Anthony Jacobson Male 01:34:58 --
56 Anthony Sprules Male Frome running club 01:35:13 --
57 Alex Meadows Male Wells City Harriers 01:35:25 --
58 Clive Smith Male CITY OF SALISBURY RUNNING & ATHLETICS CLUB 01:35:26 --
59 Mark Humphreys Male Weymouth St Pauls Harriers 01:35:47 --
60 Ross Hammond Male 01:35:53 --
61 Matthew Bond Male 01:35:59 --
62 Charlie Watson Male 01:36:05 --
63 Chris Bone Male 01:36:22 --
64 Rachel Feilden Female 01:36:45 --
65 Andrew Simmons Male 01:37:01 --
66 Saxon Sheppard Male 01:37:04 --
67 James Stott Male Running for Time 01:37:14 --
68 Ian Hayes Male 01:37:26 --
69 Rahul Khanolkar Male 01:38:03 --
70 Matthew Price Male 01:38:10 --
71 Nick Cardnell Male 01:38:12 --
72 Rodrigo Indiani Male 01:38:18 --
74 Lily Yates Female 01:39:13 --
75 David Tweedle Male 01:39:14 --
76 Luke Stubbs Male 01:39:18 Claimed
77 Owen Ford Male 01:39:20 --
78 Jack Greenwood Male 01:39:41 --
79 Kevin Bryant Male 01:39:58 --
80 Jamie Jones Male 01:40:09 --
81 David Cull Male 01:40:10 --
82 Jack Sparks Male 01:40:16 --
83 Luca Naclerio Male Bristol & West 01:40:17 Claimed
84 Tony Cover Male 01:40:20 --
85 Nick Hudson Male City of Salisbury AC & RC 01:40:31 --
86 Matthew Dicker Male Trowbridge Hot Chilli Tri club 01:40:42 --
87 Rod Dunford Male 01:40:43 --
88 Phil Atkins Male Redway Runners 01:41:40 --
90 Isobelle Morgan Female Bristol & West 01:41:44 --
91 Graydon Widdicombe Male Teignbridge Trotters 01:41:48 --
92 Chris Minton Male 01:41:56 --
93 Anneli Hendy Female Bitton Road 01:42:11 --
94 Lewis Smith Male Mendip running and triathlon club 01:42:12 --
95 David FormanCummings Male 01:42:13 --
96 Richard Parke Male Warminster RC 01:42:24 --
97 Steve Cole Male 01:42:37 --
98 Chris Searle Male Wells City Harriers 01:42:38 --
99 Daren Booth Male Frome Triathlon Club 01:42:44 --
99 Ali Standerwick Female 01:42:44 --
101 William Arnall-Culliford Male 01:42:52 --
102 Andy Horsley Male Wimborne AC 01:43:04 --
104 Michael Trew Male North Dorset Tri 01:43:22 --
105 Clive Higgins Male 01:43:27 --
106 Ryan Dorrington Male Fitquest Running Club 01:43:31 --
107 Hanne Vigander Female 01:43:34 --
108 Jonathan Bateman Male the road runners club 01:43:41 --
110 Richard Stenhouse Male 01:43:49 --
112 Stephanie Brearey Female Yeovil Town RRC 01:43:51 --
113 Karen Perrett Female Weymouth St Pauls Harriers 01:43:53 --
114 Peter Millar Male 01:43:56 --
115 Patrick Bailey Male Littledown harriers 01:44:06 --
116 Ross Wolverson Male 01:44:15 --
117 Alex Joiner Male 01:44:17 --
119 Kyle Beckett Male 01:44:26 --
120 Tim Furness Male 01:44:27 --
121 Ian Holmes Male Frome running club 01:44:55 --
122 Andrew Ranson Male 01:44:58 --
123 Dan Marchant Male 01:45:01 --
124 Henry KIlpin Male 01:45:04 --
125 Eduard Vugmeister Male 01:45:27 --
126 Jonathan Gagiano Male 01:45:28 --
126 Oliver Davis Male 01:45:28 --
130 David Leggett Male 01:45:53 --
131 John Darville Male Affinity Wellbeing 01:45:54 Claimed
132 Peter Garrett Male 01:45:59 --
133 Hugh Lane Male 01:46:06 --
134 Sam Wheeler Male 01:46:13 --
135 Louise Letman Female 01:46:14 --
136 Michalis Sanidas Male Southville Running Club 01:46:16 --
136 Tamsin Owen Female 01:46:16 --
138 Richard Bagshaw Male Chippenham Harriers 01:46:26 --
138 Simon Clarke Male Somer AC 01:46:26 --
142 Nilsson Veness Male 01:46:47 --
143 Kevin Bradfield Male park bryn bach running club 01:46:50 --
144 Jamie Hill Male 01:46:56 --
145 Sarah Whittaker-Axon Female Serpentine 01:47:03 --
147 Balazs Nagy Male 01:47:10 --
148 Steve Deakin Male 01:47:11 --
149 Simon Whatley Male 01:47:12 --
150 Peter Howson Male 01:47:18 --
151 Adam Taylor Male 01:47:19 --
152 Kevin Dixon Male 01:47:31 --
153 Evan Paul Male 01:47:36 Claimed
154 Bunty Rance Female 01:47:37 --
155 Diane Mattingly Female lordshill road runners 01:47:44 --
155 Jobey Hughes Male 01:47:44 --
157 Tony Peach Male Lytchett Manor Stryders 01:47:49 --
158 Hari Gurung Male 01:47:54 --
159 Joe Chrisp Male 01:47:57 --
159 Joan Abbas Female 01:47:57 --
161 Edward Arnall-Culliford Male 01:48:31 --
162 Luke Phillips Male 01:48:38 --
163 Jannete Stevens Female 01:48:42 --
164 Michael Sampson Male 01:48:43 --
164 Abigail Barrell Female 01:48:43 --
166 Dwayne Bressington Male 01:48:47 --
168 Jackie Casey Female Yeovil Town RRC 01:48:51 --
168 Mark Coles Male 01:48:51 --
170 Richard Smedley-Stevenson Male Shinfield Running Club 01:48:53 --
171 Neil Munns Male Frome running club 01:48:56 --
172 Kate Mansfie Female CITY OF SALISBURY RUNNING & ATHLETICS CLUB 01:49:00 --
172 Shane Parkes Male 01:49:00 --
174 Simon Sleeman Male 01:49:01 --
176 Mark Jackson Male Somer AC 01:49:06 --
177 Gareth Jobbins Male 01:49:10 --
178 Dale Weeks Male 01:49:15 Claimed
179 John Roberts Male City of Salisbury A & RC 01:49:18 --
180 Samuel Berg Male 01:49:24 --
181 Fred Howe Male 01:49:25 --
182 Mark Anderson Male Vanessa Anderson 01:49:27 --
183 Shelley Gumbleton Female 01:49:34 --
184 Nick Thompson Male 01:49:39 --
185 Tony Gore Male Burnham-on-Sea Harriers 01:49:45 --
186 Laura Beauchamp Female Westfield TT 01:49:54 --
187 Josh Wreford Male 01:49:58 --
188 Andy Ward Male 01:50:00 --
192 Ian Edwards Male Norfolk Gazelles AC 01:50:44 --
193 Christopher Middup Male Avon Valley Runners 01:50:49 --
194 Eleanor Jones Female 01:51:04 --
195 Toby Munday Male 01:51:10 --
197 Tyrone Lewis Male 01:51:16 --
198 Matt Haskell Male 01:51:19 --
199 Dean Wilkinson Male 01:51:27 --
200 Emily Devetta Female 01:51:48 --
201 Jason Davis Male 01:51:49 --
202 David George Male Les Croupiers RC 01:51:51 --
203 Katharine Roffey Female Affinity Wellbeing 01:51:54 --
204 Mark Lawton Male Mark Lawton 01:52:07 --
205 Matthew Chapman Male Time Is Precious 01:52:13 --
206 Spencer Joseph Male Southville Running Club 01:52:17 --
207 Richard Carter Male 01:52:39 --
208 Rob Twinem Male - 01:52:47 --
209 Chris Stringer Male 01:53:06 --
211 Paul Waterer Male Frome running club 01:53:12 --
212 Harry Matuszewicz-Milne Male 01:53:17 --
213 Ashley Jones Male 01:53:27 --
214 Nick James Male 01:53:33 --
215 Matthew Wiltcher Male 01:53:39 --
216 Max Schubert Male 01:53:44 --
217 Stuart Bright Male Wessex Canicross 01:53:45 --
219 Chris Moss Male 01:53:57 --
219 Andrew Shaw Male 01:53:57 --
221 Nette Petley Female 01:53:59 --
222 John Cooper Male Southville Running Club 01:54:00 --
223 Kayleigh-marie Williams Female Slinn Allstars 01:54:06 --
224 Jacqui Ackroyd Female 01:54:13 Claimed
225 Liam Baker Male 01:54:15 --
227 Hollie Bowden Female 01:54:18 --
228 Nick Howson Male 01:54:21 Claimed
229 Edward Price Male 01:54:23 --
230 Daniel Jahr Male LG Laacher See 01:54:24 --
231 Teresa Oakes Female Southville Running Club 01:54:27 --
232 Daniel Watts Male 01:54:29 --
233 Simon Farr Male 01:54:40 --
233 ANDY MILLS Male 01:54:40 --
235 Mark Timms Male 01:54:56 --
235 Hannah Yates Female 01:54:56 --
237 Chris Baker Male 01:54:57 --
238 Tim Bruton Male 01:55:01 --
239 Julie Chilvers Female Frome running club 01:55:04 --
240 Roger Sperring Male 01:55:06 Claimed
240 Jeff Finnie Male Slinn Allstars 01:55:06 --
242 Leo Stickley Male Frome Triathlon Club 01:55:12 --
243 Damien Martin Male Frome Triathlon Club 01:55:13 --
244 Chris Moore Male 01:55:15 --
245 Graham Wake Male 01:55:16 --
246 Steve Sage Male 01:55:24 Claimed
247 Michael Taylor Male 01:55:30 --
248 Malcolm Maxted Male Yeovil Town RRC 01:55:32 --
249 Matthew Schofield Male 01:55:35 --
251 Charlotte Warren Female 01:55:51 Claimed
252 Harriet Lyons Female 01:55:54 --
253 Chris Hillcock Male 01:55:55 --
254 Anne Kelly Female Langport runners 01:56:05 --
255 Dean Boys Male 01:56:17 --
256 Alex Condick Male Fulham Running Club 01:56:19 --
256 Charlotte Hewett Female Fulham Running Club 01:56:19 --
259 Ian Shorthouse Male Crystal Palace Fun Runners 01:56:21 --
260 Matthew Bickley Male 01:56:27 --
261 James Henry Male 01:56:52 --
262 Mark Shipsides Male 01:56:57 --
263 Mary Darville Female Affinity Wellbeing 01:57:07 --
263 Jordan Fielden Male 01:57:07 --
265 Gavin Carter Male 01:57:09 --
266 Oliver Doherty Male 01:57:22 --
267 Paul Guiver Male 01:57:26 --
267 Simon Hemmings Male 01:57:26 --
269 Sinead Goodall Female 01:57:28 --
271 James Bennett Male Haywards Heath Harriers 01:57:33 --
272 Chris Norris Male Kingswood Tri 01:57:34 --
273 Graham Mehta Male 01:57:39 --
274 Fay Bromilow Female 01:57:45 --
274 Chris Carter Male 01:57:45 --
276 Leanne Westacott Female Lliswerry Runners 01:57:53 --
277 Hannah Reeve Female Southville Running Club 01:57:59 --
278 Eon Hare Male 01:58:00 --
280 Tim Walters Male 01:58:23 --
281 Nicholas Stevens Male 01:58:26 --
282 Mike Taylor Male Hindon Rotten Runners 01:58:32 --
283 Zdenek Gregor Male 01:58:38 Claimed
283 Liam Harkness Male 01:58:38 --
285 Kim Prevett Female 01:58:53 --
286 Jason Smallman Male None 01:58:59 --
287 Helen Kichenbrand Female 01:59:06 Claimed
288 Jamie Kichenbrand Male 01:59:07 --
289 Kane Mcilroy Male 01:59:08 --
290 Jack Cullis Male 01:59:12 --
291 Aiden Buck Male 01:59:15 --
292 Ryan Maggs Male Westfield TT 01:59:16 --
292 Jeremy Furber Male Southville Running Club 01:59:16 --
295 Jana Moisejenko Female 01:59:18 --
295 Alison Davies Female 01:59:18 --
297 Andrew Dix Male 01:59:22 --
298 Aymeric ALEXIS Male 01:59:28 --
299 Lauren Floyd Female 01:59:30 --
300 Edward Williams Male 01:59:32 --
301 Clare Swift Female St Mary's Calne Running & Triathlon Club 01:59:39 --
301 Helen Robertson Female 01:59:39 --
303 Marc White Male 01:59:41 --
304 Michael Malcolmson Male 01:59:50 --
305 Rob Palmer Male 01:59:52 --
306 Howard Warren Male 01:59:53 --
307 David Smith Male 01:59:54 Claimed
308 Stephen Hamshere Male GoodGym 01:59:57 --
309 Phil Smith Male Itchen Spitfires Running Club 02:00:02 --
310 Elizabeth Payne Female 02:00:04 --
311 Steven Vincent Male Lytchett Manor Striders 02:00:06 --
312 Michael Fleck Lytchett Manor Striders 02:00:07 --
312 David Rae Male 02:00:07 --
314 KATHRYN KINSEY Female Avon Valley Runners 02:00:09 --
315 Richard Angwin Male 02:00:11 --
316 Andrew Salter Male Windle Valley Runners 02:00:25 --
317 Kevin Joynes-Creed Male Running somewhere else 02:00:39 --
318 Jamie Curd Male 02:00:41 --
319 Louise Wycherley Female 02:00:42 --
320 Sion Lutley Male 02:00:43 --
320 Mike Prince Male 02:00:43 --
322 Malcolm White Male 02:00:45 --
323 Eleanor Burford Female Frome running club 02:00:53 --
323 Stephanie Maund Female 02:00:53 --
325 Wojtek Majka Male Muddy Runners 02:01:07 --
325 Stephen Warren Male 02:01:07 --
327 James Macfarlane Male 02:01:09 --
329 Reece Williams Male 02:01:19 --
330 Jon Pittard Male Avon Valley Runners 02:01:21 --
331 Matthew Heal Male 02:01:24 --
332 Rich Heath Male 02:01:40 --
333 Lizzie Warnes Female 02:02:07 --
336 John Peppin Male 02:02:13 --
337 Stuart Andrews Male 02:02:15 --
338 Laura Phillips Female 02:02:25 --
339 Tom Mundy Male 02:02:27 --
340 Simon Widdicombe Male bitton road runners 02:02:31 --
341 Jordan Milbourne Male 02:02:32 --
342 Natalie George Female Frome Triathlon Club 02:02:43 --
343 Patrick Connolly Male Emersons Green Running Club 02:02:50 --
344 Fiona Wellstead Female 02:03:20 --
345 Neil Farrer Male 02:03:24 --
346 Shane Prideaux Male 02:03:33 --
346 Darren Nash Male 02:03:33 --
348 Irina Tatarinova Female Matison's Runners Club 02:03:51 --
349 Robert Holden Male Robert Holden 02:03:59 --
350 Heather Cooper Female Warminster 02:04:02 --
351 Ali Atkinson Female Avon Valley Runners 02:04:04 --
353 Emily Denham Female 02:04:10 --
354 Tracy Thompson Female St Mary's Sports Centre Running & Triathlon 02:04:14 --
355 Matthew Hewitt Male 02:04:34 --
356 Sian Meaney Female 02:04:37 --
357 Claire Cook Female Almost Athletes 02:04:44 --
358 Dan Harvey Male 02:04:45 --
359 Kelly Almond Female 02:04:47 Claimed
360 Pete Aighton Male 02:04:57 --
361 Rebecca Walker Female 02:05:00 --
362 Claire Lynch Female Town and Country Harriers 02:05:13 --
363 Daniel Ward Male 02:05:50 --
364 Harvey Chinnock Male 02:06:16 --
365 Fiona Loverdos Female Finch Coasters 02:06:47 --
366 George Benson Male Lonley goat 02:07:02 --
367 David Davey Male Almost Athletes 02:07:16 Claimed
368 Abby Buttle Female 02:07:26 --
369 Andrew Rhodes Male 02:07:32 --
370 Iwona Kazaniecka Female 02:07:46 --
371 Grzegorz Kazaniecki Male 02:07:47 --
372 Gez Macmanus Male 02:08:05 --
373 Thomas Hagon Male 02:08:17 --
374 Mike Bennewitz Male Thornbury Running Club 02:08:25 --
376 Martin Tucker Male 02:08:36 --
377 Donal Hynes Male 02:08:50 --
379 Lesley Brindley Female North Bristol Sole Sisters 02:09:01 --
380 Andrea Gealer Female North Bristol Sole Sisters 02:09:02 --
381 Christina Paul Female 02:09:13 --
382 Morgan Shipsides Male 02:09:15 Claimed
383 Frances Wicks Female 02:09:18 Claimed
384 Steve Jones Male 02:09:27 --
385 Glavije Amirjamshidi Female 02:09:29 --
386 Clare Fear Female 02:09:31 --
387 Thomas Trevor Male Gillingham Trotters 02:09:32 Claimed
387 Jason Garrahan Male Caerphilly Runners 02:09:32 --
389 Simon Call Male 02:09:46 --
390 Jeremy Fry Male 02:10:19 --
391 Peter Heath Male 02:10:20 --
393 Barbara Hunter Female Southville Running Club 02:10:37 --
394 Caitlin Stein Female 02:10:38 --
395 Belinda Payne Female 02:10:44 Claimed
395 Tom Fletcher Male 02:10:44 --
397 Scott Southey Male 02:10:49 --
398 Katie Simmonds Female 02:10:50 --
399 Graham Petley Male 02:10:57 --
400 Rob Puffett Male 02:11:06 --
401 John Jones Male 02:11:09 --
402 Russell Foster Male Lonley goat 02:11:23 --
403 Simon Tandy Male 02:11:32 --
404 Nik Urukalo Male 02:11:42 --
404 Mo Jackson Male 02:11:42 --
406 Chrissy Attenborough Female nailsea running club 02:11:52 --
409 Mandy Griffin Female 02:12:25 --
410 Jago Cann Male 02:12:37 --
411 Richard Riley Male Frome running club 02:12:45 --
412 Laoise Hill Female 02:12:46 --
413 Nicola Vosper Female Bodmin Road Runners 02:12:49 Claimed
414 Dave Plummer Male South West Vets AC 02:12:55 --
415 Tim Redfern Male 02:13:08 --
416 Colin Murdy Male 02:13:15 --
417 Poppy Jacobs Female 02:13:29 --
418 Daniel Gregory Male 02:13:43 --
419 Nick Williams Male 02:13:45 --
420 Ed Jeff Male 02:13:46 --
421 Colin Woodward Male 02:13:49 --
422 Robert Warren Male 02:14:01 --
423 Melanie Steele Female Collett Park dark runners 02:14:10 --
424 Dave Foster Male 02:14:30 --
425 Paul Morgan Male 02:14:33 --
426 Zayna Childerley Female 02:14:43 --
428 Michael Whettell Male 02:14:52 --
429 Dave Harrison Male 02:14:57 --
430 Tony Brooks Male Tony Brooks 02:15:05 --
431 Watit Pumyoo Male 02:15:06 --
432 Kate Ward Female 02:15:10 --
433 Sonia Stevens Female 02:15:16 --
434 Kathleen Rossiter Female Weston Athletic Club 02:15:26 --
435 Grant Savides Male 02:15:30 --
436 Suzannah Dyer Female Weston Athletic Club 02:15:35 --
437 Sarah Mitchell Female 02:15:36 --
439 Mat Bawden Male taunton running club 02:16:13 --
439 Tash Watson Female 02:16:13 --
441 Andrew Armstrong Male 02:16:17 --
441 Karen Spice Female 02:16:17 --
443 Kevin Wheeler Male 02:16:20 --
444 Keith Nute Male 02:16:26 Claimed
445 David King Male 02:16:29 --
446 Guy Thompson Male 02:16:43 --
447 Steve Davies Male 02:17:09 --
447 Martin Johnston Male 02:17:09 --
449 Dan Afshar Male 02:17:28 --
450 Alice O'keeffe Female 02:17:35 Claimed
452 Mulk Raj Male 02:17:52 --
453 Stephen West Male 02:17:55 --
455 Hannah Tennet Female 02:18:52 --
456 Annie Fraser Female 02:19:09 Claimed
457 Joanna Madeley Female 02:19:15 --
458 Rebecca Fraser Female 02:19:28 --
459 Dorothea Cramer Female Lonely Goat R C 02:19:38 --
460 Richeard Howe Male 02:19:40 --
461 Hollie Rees Female 02:19:45 --
462 Helen Phillips Female Southville Running Club 02:19:52 --
464 Suzie Mills Female Teignbridge Trotters 02:20:10 --
465 Chris Cole Male 02:20:14 --
466 Russell Short Male 02:20:22 --
467 Camilla Gore Female 02:20:32 Claimed
468 Abbey Greenwell Female 02:20:37 --
469 David Flemington Male 02:20:57 --
470 Kat Lansdown Female 02:21:02 --
471 Molly Hillis Female 02:21:14 --
472 Dan Comisky Male 02:21:19 --
473 Jonathan Harding Male 02:22:18 --
473 Mick Haren Male 02:22:18 --
476 Francis Vosper Male Bodmin Road Runners 02:23:10 --
477 Cindy Rawatan Female 02:23:43 --
478 Phoebe Waterstone Female Wells 02:23:47 --
479 Tim Harris Male 02:24:19 Claimed
480 Catherine Hannan Female bracknell forest runners 02:24:21 --
481 Simon Jacobs Male 02:24:39 --
482 Geraldine Fowler Female 02:24:47 --
484 Jess Gleeson Female 02:25:17 --
485 Clare Dunning Female Frome running club 02:25:25 --
486 Sarah Pugh Female Running Coaching 02:26:07 --
487 Ian Garrett Male 02:26:28 --
488 Michael Peel Male 02:26:52 --
489 Susan Winter Female 02:27:00 --
489 Jayne Burgess Female Avon Valley Runners 02:27:00 --
491 Mark White Female 02:27:43 --
491 Alanna Wrixon Female r 02:27:43 --
491 Emma Tonkin Female Dorchester Riot 02:27:43 --
494 Michelle Gammidge Female 02:27:44 --
495 Chloe Crippen Female 02:28:00 --
496 Bryce Collishaw Male 02:28:44 --
497 Richard Griffiths Male 02:28:53 --
498 David Entwisle Male 02:29:17 --
499 Craig Brightwell Male 02:29:34 --
500 Mo Valuto Male 02:29:40 --
501 Brian Gumbley Male 02:29:42 Claimed
502 Abigail Porter Female 02:30:05 --
503 Adam Newland Male Westfield TT 02:30:06 --
503 Lucy Stock Female 02:30:06 --
505 Raph Butt Male 02:30:10 --
505 Brian Nagel Male 02:30:10 --
507 Thomas Price Male 02:30:16 Claimed
508 Eva Lockhart Female 02:30:40 --
509 Donna Adams Female Just Run- Taunton 02:30:42 --
510 Amy Devine Female 02:30:47 --
511 Victoria Dixon Female 02:30:58 --
512 Hannah Wallis Female 02:31:04 --
513 Kerry Rockey Female 02:31:29 --
513 Ben Jarvis Male 02:31:29 --
515 Lesley Allaway Female Tewkesbury Running Club 02:31:45 --
516 David Shaw Male 02:32:41 --
517 Heather Clements Female Somer AC 02:32:49 --
518 Sam Purnel Male 02:33:05 --
519 Mark Durnford Male 02:33:37 --
520 Stephen Coates Male 02:33:48 --
522 Steven Parkyn Male Axe Valley Runners 02:34:40 --
522 Mike Hannam Male 02:34:40 --
524 Natalie Lewis Female 02:34:45 --
526 Phil French Male 02:36:08 --
527 Lizzie Whatley Female 02:36:20 --
528 Helen Cawkwell Female Keighley and Craven AC 02:36:21 --
529 Daniel Cater Male 02:36:29 --
530 Tom Lay Male CITY OF SALISBURY RUNNING & ATHLETICS CLUB 02:37:50 --
531 Kim Mcilroy Female 02:38:04 --
532 Helen Hart Female 02:38:55 --
532 Ewen Lappin-Cook Male 02:38:55 --
534 Kirsty Bell Female 02:39:31 --
536 FARHAN SHAHZAD Male 02:41:43 --
537 Bee Wyatt Female 02:41:44 Claimed
538 Paule Neale Male 02:42:05 --
539 Laura Waterhouse Female 02:42:36 --
540 Annabelle Cornelius Female 02:43:24 --
541 Charlotte Cook Female Avon Valley Runners 02:44:46 --
542 Ian Stenner Male 02:45:10 Claimed
542 Kerry Stenner Female 02:45:10 --
544 Toby Alltoft Male 02:45:11 Claimed
545 Emily Alltoft Female 02:45:12 --
546 Stacy Arnold Female Lonely Goat R C 02:45:47 --
547 Amanda Peel Female 02:46:03 --
548 Matthew Jones Male Brimsham Bullets 02:47:04 --
549 Jackie Smith Female 02:47:41 --
550 Carol Mayger Female 02:47:42 --
551 Jeanette Wagener Female 02:48:17 Claimed
552 Victoria Brooks Female 02:49:57 Claimed
553 Tracy Symes Female Crewkerne RC 02:51:42 --
554 Julie Bolitho Female Mounts Bay Harriers 02:57:15 --
555 Sam Meaden Male 02:57:24 --
556 Matthew May Male Lonely Goat R C 03:01:46 --
557 Christina Meehan Female 03:03:26 --
558 Damian Selim Male 03:03:27 --
559 Stuart Leaney Male 03:06:04 --
560 Jia Syed Female 03:23:53 --